Sklepy stacjonarne- jak tanio w nich kupować

Sklepy stacjonarne- jak tanio w nich kupować

Dziś sytuacja na rynku różni się diametralnie od tego co pamiętają z czasów młodości nasi rodzice. To sklepy obecnie walczą o klienta, aby przyszedł i zostawił pieniądze właśnie u nich. Właściciele tych punktów sprzedaży maja kilka sprawdzonych sposobów i możliwości przekonania nas, że właśnie w tym miejscu warto robić zakupy.

Najlepszym sposobem na oszczędności jest oczywiście tani zakup. Dlatego zwracajmy uwagę na wszystkie wyprzedaże i oferty promocyjne jakie są ogłaszane w okolicy. Bardzo często sklepy robią wyprzedaże np. sezonowe, tak by pozbyć się towaru jaki zalega na półkach i zrobić miejsce na nowy. Tutaj nie mamy towarów uszkodzonych, niepełnowartościowych, tylko przecenionych ze względu na np. koniec sezonu. Klienci tutaj mogą być spokojni o jakość towaru i wykorzystać okazje cenowe jakie oferują w tym czasie sklepy z różnorodnym towarem. Jest to korzystne również dla sprzedawców, ponieważ daje gwarancję satysfakcji klientowi, który prawdopodobnie wróci tu ponownie.

Wykorzystujmy promocje

Jednym z najczęściej wykorzystywanych narzędzi marketingowych jest oferowanie w sklepie towaru w cenie promocyjnej. Jest to korzystne dla obu stron- klient kupuje taniej, a sprzedawca pozbywa się stanów magazynowych. Dodatkowo często do zakupów oferowane są różnorodne gadżety dawane gratis do zakupów, lub też popularne są akcje kup dwa produkty a trzeci możesz kupić za złotówkę.

Sklepy stacjonarne

Przy promocjach rzeczy spożywczych bardzo istotne są degustacje dla klientów, które mogą przekonać niejednego klienta do zakupów.

Punkty i karty lojalnościowe

Wiele sklepów sieciowych lub lokalnych oferuje klientom rabaty w zamian za punkty zgromadzone podczas zakupów. Klienci wręcz uwielbiają różnego typu karty na punkty, na naklejki jakie dostają przy kolejnych zakupach, kupony rabatowe i karty promocyjne. Od pomysłu sprzedawcy zależy jak tego typu narzędzie marketingowe wpłynie na zadowolenie klientów i przyciągnie ich ponowni na kolejne zakupy. Wprowadzają to w życie duże sieci handlowe, ale także małe sklepy osiedlowe, np. oferując 10% rabatu przy kolejnych zakupach.

Zapoznaj się z najnowszą ofertą E.Leclerc w Nowym Targu i zobacz jakie atrakcje czekają na klientów sieci.