Castorama planuje otworzyć 100. sklep w Polsce w tym roku, wyposażony w urządzenie CASTOREFILL

Castorama planuje otworzyć 100. sklep w Polsce w tym roku, wyposażony w urządzenie CASTOREFILL

CASTOREFILL to łatwe do zastosowania rozwiązanie, które umożliwia ponowne napełnianie butelek środkami czystości. Projekt został zrealizowany we współpracy z marką Sidolux Eco, wykorzystując produkty w pełni ekologiczne, które zawierają co najmniej 96% składników naturalnych.

Czym można napełnić butelki w Refillomacie Castoramy?

Refillomat Castoramy umożliwia zakup 4 typów ekologicznych środków czystości (Linia Sidolux Eco) za pomocą specjalnych butelek wielokrotnego użytku o pojemności 1l. Butelka używana w CASTOREFILL jest w całości wykonana z materiałów pochodzących z recyklingu i może być ponownie poddana recyklingowi. Jedna butelka CASTOREFILL może być wielokrotnie używana i służyć przez wiele lat, aż do jej wyczerpania.

– Przeciętna polska rodzina zużywa średnio 1 litr środka czyszczącego miesięcznie, co oznacza, że korzystając z naszego refillomatu, można zaoszczędzić aż 11 plastikowych butelek rocznie. Jednak oszczędność plastiku jest jeszcze większa, jeśli spojrzymy na różnorodność produktów dostępnych w CASTOREFILL. Na przykład, kupując 4 różne produkty w CASTOREFILL raz na miesiąc, można zaoszczędzić nawet 44 plastikowe butelki rocznie. A to tylko dla jednego gospodarstwa domowego! – wyjaśnia Agnieszka Obidzińska z działu handlowego jakości i zrównoważonego rozwoju w Castorama Polska.

Zobacz najnowsze gazetki: https://ding.pl/biedronka,79

– CASTOREFILL to więcej niż tylko urządzenie – to zmiana nawyków zakupowych, takich jak noszenie własnej torby na zakupy, a teraz również butelki. To szansa na zmniejszenie naszego wpływu na środowisko, oszczędność czasu i pieniędzy. Dzisiaj troska o środowisko przestaje być trendy, a staje się naszym codziennym nawykiem. Naszym celem w Castoramie jest być przykładem i inspiracją dla innych, aby dołączyli do ruchu na rzecz ochrony środowiska. Wierzymy, że nasz refillomat zdobędzie szerokie grono zwolenników, a ekologiczne wybory staną się standardem dla jeszcze większej liczby klientów – mówi Piotr Bober, dyrektor ds. jakości i zrównoważonego rozwoju w Castorama Polska.

CASTOREFILL jest dostępny w sklepie Castorama Targówek.

Pierwsze urządzenie CASTOREFILL jest już dostępne dla klientów w sklepie Castorama Warszawa Targówek i planuje się wprowadzenie go również w innych lokalizacjach. Aktualnie sieć prowadzi sprzedaż w 99 sklepach rozlokowanych w różnych regionach kraju i planuje otworzyć swój 100. sklep jeszcze w tym roku. Castorama Polska Sp. z o.o. to firma, która należy do Kingfisher plc, międzynarodowej korporacji posiadającej 1470 sklepów w 8 krajach europejskich.