Oszczędź na budowie domu

Oszczędź na budowie domu

1. Kiedy kupować materiały budowlane?

Oczywiście najlepszy okres na kupowanie to zimna. Przestoje na budowach, które wynikają z mrozu powodują, że pojawią się liczne przeceny i promocje w sklepach. Także składy budowlane będą wyprzedawać materiały, tak by zimą nie mieć nadmiernych stanów magazynowych, ponieważ to generuje rosnące koszty. Warto taką sytuacje wykorzystywać i szukać wtedy okazji cenowych.

Jeśli kupujemy materiały zimą to szczególnie zwracamy uwagę na pręty zbrojeniowe czy materiały ścienne. Natomiast przedwczesne kupowanie chemii budowlanej czy też wełny i styropianu raczej nie będzie dobre dla tego właśnie materiału. Zima to okres, który będzie można wykorzystywać na poznanie okolicznych składów i hurtowni, wtedy w odpowiednim momencie zakup stanie się łatwiejszy. Wiele składów będzie dawało opcję zostawienia zakupionego materiału na przechowanie, to zazwyczaj dobra opcja.

2. Gdzie kupować materiały budowlane - w składach czy w marketach?

Wydaje się, że część materiałów dobrze kupować w składach inne natomiast w marketach. W składach warto kupować stal zbrojeniową, bloczki betonowe, materiały ścienne czy systemy kominowe, nadproża, więźby, pokrycia dachowe czy okna oraz kostki brukowe.

Budowa domu

Dobre składy oczywiście tak jak hurtownie maja specjalistyczny transport, który będzie udostępniony dla klientów, dlatego spokojnie zagwarantować sobie można przewóz zakupionych materiałów w dobrych cenach wystarczy tylko koszt paliwa pokryć. Dobrą sprawą będzie także to, że te miejsca gwarantują nam doradztwo techniczne a także możliwość wyceny materiałów, na podstawie projektu budowlanego.

W składach również można upoważnić wykonawcę do odbioru materiałów, które potem od razu skieruje na budowę. Nie wszyscy klienci zdają sobie sprawę z tego, że markety często posiadają w ofercie produkty, które wyglądają tak samo, ale są w mniejszych opakowaniach. Jakość jest zawsze taka sama i dlatego warto wyłącznie sprawdzić, jaka cena dla nas będzie korzystniejsza, by za materiały nie przepłacać.