Jak kupić dobre i tanie narzędzia do ogrodu?

Jak kupić dobre i tanie narzędzia do ogrodu?

Szpadel, motyka czy widły to podstawowe narzędzia w ogrodzie jesienią i wiosną, bez których niemożliwe będą prace pielęgnacyjne w ogrodzie. podpowiadamy więc jak kupować dobry szpadel, motykę czy widły do ogrodu. Żaden ogród nie będzie piękny oraz zadbany.

Narzędzia ogrodnicze

Jeśli nie będziemy poświęcać czasu w takim ogrodzie to niestety trudno będzie o niego zadbać. Trzeba mieć również do swojej dyspozycji dobrze przygotowane rozwiązania, gdy chodzi o narzędzia, jakie można w ogrodzie wykorzystywać. Wśród nich mogą być szpadle, motyki widły. Wybierając takie narzędzia trzeba liczyć się z tym, że jedynie te solidnie wykonane z dobrych jakościowo materiałów będą gwarantować komfort pracy i wiele lat będą nam dobrze służyć. Kupione w okazjonalnej cenie szpadle czy tanie widły są wykonywane tak, że ich jakość jest na niskim poziomie i nawet może się okazać, że nie wytrzymają jednego sezonu. Dlatego taki zakup nie ma sensu.

Jak kupić dobry szpadel

Dobry szpadel musi mieć solidnie wykonywany i trwały trzonek oraz mocną, sztywną łopatę. Szpadle obecnie mają różne kształty i szerokości co będzie związane z tym, że mogą być przeznaczone do pracy na różnych podłożach. Przeznaczone do pracy na glebach lekkich mają łopatę płaską i szeroką, która będzie radzić sobie między innymi z podłożem sypkim. Natomiast szpadle na gleby ciężkie mają wąskie i nieco bardziej zaostrzone łopatę, która będzie dobrze radzić sobie z sypkim i piaszczystym podłożem. Szpadel służy w ogrodzie najczęściej jako element do przekopania i spulchnienia gleby.

Narzędzia ogrodnicze

Jak kupić dobre widły

Widły tak samo jak szpadel muszą być wykonywane z dobrych materiałów oraz posiadać odporny na pracę trzonek a zęby odpowiednio sztywne i mocne. Takie narzędzia znajdziesz w Castorama w Warszawie. W zależności od przeznaczenia mogą mieć różną szerokość zębów. Szerokie i płaskie albo też nieco węższe i dużo ostrzejsze między innymi do napowietrzania trawnika czy rozprowadzenia nawozów.

Jak kupić dobra motykę

W codziennych pracach w ogrodzie będzie trzeba mieć motykę, która pozwoli wzruszyć warstwy wierzchnie podłoża czy też ułatwi nam usuwanie chwastów. Powinna być wykonana z dobrych materiałów, co sprawi, że unikniemy między innymi takich sytuacji, w których dojdzie do złamania trzonka.